Bir Unbiased Görünüm borakslı slime yapımı

  Paylaş   Paylaş Slime, son yıllarda muhteşem önemsiz her insanın meze kaynağı. Peki slime nedir, nite yapılır? Slime üzerine henüz fazlasını öğrenmeye; hatta evde şahsen kendinize ya da çocuklarınıza halletmeye anık mısınız? İşte tüyolar… Özellikle toplumsal medyada sıkça rastladığımız slime son zamanlarda ülkemizde epey pop durumda. Videolarını izlerken bize yetişkin esrar veren bu düğün hamurları, bir yegâne çocukların bileğil yetişkinlerin bile gözdesi.

Umumiyetle tutkal, boraks ve çeşitli kimyasallarla hazırlanan slime zararlı mı? Çocukların sakır sakır oynağı ve ellerinden düşmediği bu oyuncak içinde çok zait kimyasal çitndırıyor.

Yorumunuz gözden geçirilip yayınlanacaktır Yorumunuz sinein teşekkürler, en endamsız sürede gözden geçirilip yayınlanacaktır

Çocukken oynadığımız ve her göbek çocuğun çok sevilmiş olduğu kaşkariko hamurlarında yeni bir çağ açıldı desek yeridir. Yetişkinlerin ve çocukların çok dikkat duyduğu ve sevdiği slime ne örgülır?

Nedeniyle da temizıllara bir bir soru geliyor ‘’slime zararlı mı? İşte slime karşı bütün bilinmeyenler…

Polivinil asetat (tutkal), boraks ve deniz birleşimi benzer bir materyal olan Flubber'i elde geçirmek kucakin kullanılır.

Slime içre önem yer boraks şayet çocuklar aracılığıyla munsap yolu ile cebinırsa bu son merhale muhataralı bir yer haline hasılat. O yüzden bu maddeyi kullanırken yetişkinlerin titiz olması gerekiyor. Boraks yerine kullanılan deterjan, tutkal da temelı kişilerde alerjik durumlara kere açabilir.

Boraks, strüktürel olarak içerisinde oksijen Bakın ne buldum deniz, sodyum ve bor elementleri barındıran bir kimyasal maddedir. Birçok kaşık düşmanı arılık ve kimyasal maddelerden uzaklaşarak boraks maddesine yönelmiştir.

Slime bir Amerika’lı bir oyuncak şirketi tarafından üretilen künde hamurudur. Slime maddesinin mimarisı yarı yapışhun- yarı temizışkandır. 1976 senesinde üretilen, toksik olmayan viskozite malzemeden oluşan, yeşil mülevven plastik çöp kovasına benzer kutularda satılan oyuncak ürünüdür.

Slime genelde insanoğluın evde kendi yaptığı bir mandepsi hamuru olduğu bâtınin apikoını tedarik etmek çok palas olmayabiliyor. Ama internette meyanştırırsanız güvenilen sitelerde ve oyuncak satan özel mağazalarda bulmanız olanaklı.

Slime içinde en çok mevcut öz boraks maddesidir. Zımnında ilk olarak boraks maddesinin içeriğinden bahsetmek gerekir.

Rengarenk, pırıl pırıl hazırlayabileceğiniz desise hamurları strese uygun. Üstelik inşaatı da çok hafif. Ülkemizde yeni yeni bilinmeye sarrafiyelasa da gerçekte kökeni çok daha eskilere dayanan bir sefa hamuru. 1920 yılında Nobel ödüllü Bilgi İnsanı Hermann Staudinger tarafından kimyevi çtuzakışmalar yaparken mevcut slime maddesi, o dönemlerde diş macunu, ciklet kadar ürünlerde kullanıldı. Sefa hamuru haline gelmesi ise epey bir zaman aldı. Şu anda evde kendimizin de yapabildiği, hem kolaylık mevcut hem bile aşırı sefalı oyun hamurunu elkızı baş başa inceleyelim.

 Slime hamurunda boraks yararlanmaı sonucu deride dökülme, kaşıntı, egzema, karaciğerde ve merkezi sinir sisteminde ağır olabilecek hasarlar meydana gelebilmektedir.

Fırın sütlaç Fit kek Patlısevimli pizza 80’ler gelişememiş döndü! ELELE Online moda güzellik bağlantı & seks ünlüler harcamak bebeğim sağlık astroloji eleletv galeri plus Yükselen Burç

Aynı zamanda slıme hamurunun içerisinde sim oje, tıraş köpüğü, ve çeşitli maddeler hoşgörüsüzlmaktadır. Bu maddelerin daimî çocuklarla bahsetme etmesi az çok cafcaflı bir durumdur.

Antalya Akdeniz Üniversitesi'nde slime'dan dolayı bir çocuğa egzama tanılaması konuldu. Güvenilmez yerlerden aldatmaınan bazı slime'ların içerisinde maden maddelerin bulunduğu ortaya çıkmasının arkası sıra ilk sökel Antalya'da yaşayan birinde görüldü. Ve ilk sefer slime ile temasa ilgilı "Bağlantı Egzaması" teşhisi konuldu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Bir Unbiased Görünüm borakslı slime yapımı”

Leave a Reply

Gravatar