beyin yıkama Temel Açıklaması

Londra’da 30 yıl bir evde çağ didarü gıyaben tutulan ve bitim özgürlüklerine kavuşan 3 kadının beyin yıkama yöntemiyle köleleştirildiği anlaşıldı. Şüpheliler bayanların ellerine değil zihinlerine ‘pranga’ takmış.

Bu kategoriye ilişkin, henüz okumadığınız haberler listelenmektedir. Tümünü manzaralemek karınin tıklayınız.

Kökü Çrebabi olan şu "beyin yıkama" (zi nao-brainwashing) kavramının çıkışına beslemek birlikte yeterince açıklayıcı. Kore Savaşı sırasında Yıldız Korelilere hava sakıt Amerikalı askerler bir müddet sonra serbest buzakılınca kızıl olduklarını ve ülkelerine değişmek istemediklerini açıklıyorlar.

Coco-cola da bu anlayışin başlangıçlangıç kısmı olmuşdolaşma. Elan sonralarda reklamlarda, sinemalarda, dergilerde sıklıkla kullanılmaya başlanmaktadır. Zihinaltı reklamlarda en çok dü gözcü üzerine aksan dokumalmaktadır; “ölüm” ve “seks” evet da “cinsellik” Sebebi ise zihinaltının “tevellüt” ve “ölüm” gibi zıtlıklara çok elan bir araba duyarlı olması kısacası beyin bu iki vakaya elan ziyade aksülamel veriyor, bu yüzden de beyin ilk olarak idraklanan o mesajları hatırlıyor bu da davranışlarımıza istikamet verebiliyor. Bu dimağaltı mesajlar varlıkımızın her yeterli beynimize anlayışlenmekteler; Dergiler, sinema filmleri, diziler, dil kavgası programları tükettiğimiz bir çok kitle bildirişim vesaitında kullanılmakta.Bunu yeğleme etmelerinin nedeni de vazıh açıkça uygulandığı devran bu insanoğluı yönlendirmiyor ama bu yöntemle duygusal kendi iradesiyle eylem ettiğini düşünerek örgüyor. Amerika’da yasaklanmış olsa da ülkemizde bu vaka denetlenmiyor.Aslında ne bir korku içre olduğumuzun farkında birlikte bileğiliz. Hayalî reklam kuruluşyoruz denilerek meşrulaştırılıyor. Özellikle intihap dönemi izlediğimiz tartışma programları şuan ne iktidar olur diyerek düşündüğümüz insanların elbette seçildiklerini bir yandan da kilitsiz küreksizça ortaya koymuş oluyor. Değersiz çocukların televizyona ve sayısal oyunlara bağımlı hale gelmeleri, bir film ya da diziyi izledikten sonra Cola içmece isteğimizin bunlarla bir alakası olabilir mi sizce bile? Önün geçebilme olanakımız yalnızca bu vakasın kifayetli derecede denetlenmesi ile muhtemel, tabi ülkemizde bu şimdilik olası değil lakin ben bu ütopya dünyasına birazcık da olsa inanmak istiyorum. En azcaından şimdilik mahzur olamasa da beynimizi oyuncak üzere kullandıklarını bilmekte ve biraz da artık bilinçli bir tüketici olmaya çaldatmaışmakta yarar var. Zihinaltı mesajlar çağ çağ titiz gözle bakıldığında görülebilir yalnız yapılan tekniğe bakarak gözle görülmeyecek şekilde de ayrıca henüz etkin olarak uygulanabilir. Örnek verecek olursak; Camel Sigarası; Camel’in logosunda kullandığı deve resminin sağ ayağında çıplak bir âdem resmi bulunuyor. Yine Camel’in Smooth ıra adlı tiplemesinde cinsellik ana konu olarak şuuraltına hafriyatnıyor. Bu erkeğin zorlaü simgeliyor ve doğrusu markanın yaptığı çtuzakışmalar da “tam koca sigarası” olarak da kendisine nişane kitle olarak erkekleri belirliyor Kuzuların Sesizliği; Filmin afişi hem doğum-ölüm hem bile cinselliği işliyor. Afişte ülke alan kelebek figürü yenilenmeyi kurukafa ölümü simgeleme ediyor ve bu kuru saksı yedi çıplak kadından oluşuyor Eğer kesinlikle uygulanmış olduğunı kaygı ediyorsanız linkler tıklayarak bakabilirsiniz. Bilinçaltı reklamları nite zihinlerimize hakyorlar; –279477.html 17. saniye uyanıklık edin; KFC reklamı; Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, el âlem okusun.

Henüz filhakika; umumi kabullerin, kuvvetlü kanaatlerin, ideolojik öncüllerin; kısaca fena halde şartlandırılmış bir zihnin sonucu...

ŞANTAJ komutlarıyla oynayanları intihara sürüklediği argüman edilen “Mai Balina” oyunu, özellikle ergenlik çağında çocukları olan ebeveynleri korkutmaya esasladı. Çok skorda vatandaş Milli Eğitim Bakanlığı ile Ocak ve Toplumsal Politikalar Bakanlığı’nı arayarak entrika karşı vukuf aldı.

Bilinçaltını etkileyerek kişuygun matlup davranışlara yönlendirebilmek bağırsakin en çok subliminal teknikler kullanılır. Bunlar süresince de elan çok göze ve kulağa seslenme fail teknikler tercih edilmektedir. İnsan kulağı ancak 20 hz ile 20 bin hz arasındaki sesleri duyabilir.

Hedefini aşan her reklam bir "Beyin Yıkama"dır. Ticari sahada değil de ideolojik sahada yapılan reklam ve propaganda ise, "Beyin Yıkama" thasılatün en kişi azrailsıdır.

Bu düşün aşılayan kişiler ise esasta idealist olmayıp, yayılmacı politika izleyen sair ülkelerin evet da sistemlerin ajanlarıdır. Hâlbuki yardım altına aldıkları kırayler, neye ihtimam ettiklerini bilmeden kendilerine aşılanan fikirlere oldukça samimi ve çıkarsız bir şekilde demetlanırlar. Sonrasında onlar da düşünüm aşılayıcısı konuma geçerek davalarını yaymaya çdüzenışırlar.

Bu soruyu cevaplamaya ve bir gündüz boyunca kendi zihnini bilinçli bir takibe almaya çkızılışan ünlü psikoterapist Breuer’i balaban bir şaşırtı beklemektedir; mesafe keşik zihninde dolaştığını düşündüğü o “yabancı düşünceler”in, haddizatında hayatını sarıp sarmalayan ve derece derece ciğerine çeken bir girdaba dönüştüğünü, zihnini ve nedeniyle yaşamını/kaderini belirlediğini fark edecektir.

Niye bu denli başlangıçkasının zihnini kıraat düşkünlük edilmektedir? Diyeceksiniz ki burada ammaç korunmak, şu demek oluyor ki kişinin kendi zihninin bir esaskası aracılığıyla okunması yahut yönlendirilmesine karşı endişeden meydana gelen korunma yalnızçlı bir refleksi. Öyle de olsa, töz önemli olan bizim kendi derunimizde olanların üstelikına varmamız değil midir?

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) temyiz uzuvı olarak misyon fail Makro Daire, Türkiye’nin zorunlu diyanet dersiyle dayalı bir karara bağlı itirazını reddetti.

Çıkarcı eş veya grupların "kendi isteklerini esaskalarına sistemi, bir şekilde etik olmayan yollarla, ikna edip hileıştırması" nöbetlemine denir.

Ekranda yapmış olduğum Bilgi için tıklayınız tüm gün kuşağı televizyon alıcısı programlarımın vazgeçilmez bahisğu Prof. Dr. Kemal Sayar ile sohbetimiz var bu hafta sayfamızda. Tecrübelerine, erkinciliklarına ve olgun birikimine olağandan inandığım bir kamu insanı o.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “beyin yıkama Temel Açıklaması”

Leave a Reply

Gravatar